206 dni, 4 godzin, 12 minut, 26 sekund do Seven Festival music & more.
HP Tyskie

Seven Festival Węgorzewo 2014 ogłoszony.

Po raz pierwszy w historii węgorzewskiego festiwalu w dniu zamykającym jedną edycję, uchylono rąbka tajemnicy na temat przyszłorocznej edycji. Organizator SF, Aleksander Iwaniuk, w przerwie występu Coma Symfonicznie, podał datę. XXI edycja odbędzie się w dniach 10-13 lipca 2014. Dodatkowo podał dwa pierwsze zespoły, które wystąpią na zakończenie festiwalu, w niedzielę 13 lipca. Są to ARCH ENEMY i LADY PANK SYMFONICZNIE.
Arch Enemy - szwedzki zespół muzyczny wykonujący melodic death metal, założony w 1996 roku przez Michaela i Christophera Amottów i Johana "Liiva" Axelssona. Liiva występował w zespole do 2000 roku. Zastąpiła go niemiecka wokalistka Angela Gossow. Po wydanym w 2001 roku albumie Wages of Sin nastąpił stopniowy wzrost popularności zespołu. Kolejne wydawnictwa grupy cieszyły sie uznaniem fanów jak i krytyków muzycznych. Wydany w 2007 roku album Rise of the Tyrant zadebiutował na 84 miejscu listy sprzedaży Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych.
• Angela Gossow - śpiew (od 2000)
• Michael Amott - gitara elektryczna (od 1996)
• Nick Cordle - gitara elektryczna (od 2012)
• Sharlee D'Angelo - gitara basowa (od 1999)
• Daniel Erlandsson - perkusja (1996-1997, od 1999)
Lady Pank Symfonicznie – to kolejny autorski projekt Orkiestry Symfoników Gdańskich zrealizowany wspólnie z legendarną grupa Lady Pank. Z tej okazji wydany w 2012 r. został album wydany w dwóch wersjach. Pierwsza edycja z premierą 2 października 2012 r. to zbiór największych przebojów z trzydziestoletniego okresu działalności zespołu Lady Pank w orkiestrowych aranżacjach, poprzeplatane przebojami muzyki klasycznej. Pomysł płyty zrodził się w 2008 roku - wówczas Lady Pank pierwszy raz zagrał z Orkiestrą Symfoników Gdańskich, w ramach Gdańskiego Widowiska Nocy Świętojańskiej. Aranżacje utworów wykonał wiolonczelista Orkiestry Symfoników Gdańskich i Opery Bałtyckiej - Marcin Szczypiorski. Płyta osiągnęła szczyt listy najlepiej sprzedających się albumów

     
   Media    Sponsorzy    Zorganizowane dzięki dotacji finansowej
Interia Gazeta Olsztyska Urzd Miejski w Wgorzewie
Fabryka Zespolw